5 věcí, jak na lepší pleť

23. září 2018 v 18:32 | Vali |  Tvoje pleť

Já vím, já vím. Článků a videí s podobným titulem je přehršel, nicméně dnes bych to pojala trochu netradičně. Jak? Čti dál!

1. MÉNĚ JE NĚKDY VÍCE

Používáš každý den gel, vysušuješ póry, ale tvoje pleť je pořád stejná-naopak je ještě horší? S kosmetikou se to nikdy nesmí přehánět a s mycími gely obzvlášť. Nové póry a nečistoty vznikají práv

2. NESAHAT!!!

Tuhle chybu jsem dělala a dělám neustále. Achjo. Na pleti se objeví nový pupínek. Máš tendenci si ho co nejdřív vymáčknout. Jenže ještě není zralý, nebo moc velký. Vzniká velký, zarudnutý ", nechutný kráter", který vypadá stokrát hůř, než předtím. Navíc vzniká zánět. Tady platí jedno pravidlo: vydrž, až pupínek uzraje. Potom popros mamku ať ti ho vymáčkne (je to nechutné, ale jinak vám pomoct nemůžu). Měla by to vymačkávat pomocí ubrousku navlhčeným "jarišovkou", vůbec by se neměla dotknout pleti.

3. PRECIZNÍ ODLIČOVÁNÍ
Nemusíte mít "nejznačkovější" odličováky. Stačí mít jeden. Důležité je být precizní a snažit se odlíčit VŠECHEN make-up. Hodně typu pupínků totiž vzniká z nečistot, které se neustále hromadí-takže 2x odličovat denně!

4. TO, CO JÍŠ A PIJEŠ
Slyšíme ode všech YouTube ikon, že pít a pravidelně jíst je NESMRTELNĚ DŮLEŽITÉ. Tak já vám k tomu povím jen jedno-ano, je. Je ale taky důležité, co se vám do těla dostává, jestli je to cola, nebo čistá voda. Pokud akné trpíš hodně, zkus limči omezit a pít jen vodu. Pro začátek můžeš začít tím, že si budeš do školy v lahvi nosit místo šťav a čajů vodu, ozvláštnit to můžeš plátkem citronu či různých bylinek.

5. STRES, SPÁNEK, MENSTRUACE A NEMOCI
Z vlastní zkušenosti vím, že stres, nedostatek spánku, období menstruace a období nemoci pleť hóódně zhoršují. V 3. a 4. případu vám nezbude nic jiného, než čekat. V 1. a 2. případě je to horší. Snad každý si tímto období prošel. Tady si musíte najít něco, co vás uklidňuje a dělá šťastnějšími, u mě je to například bruslení a hudba.

Pokud se ptáte, odkud to tak všechno vím, tak jsou to zkušenosti jak moje, mojí mamky, babičky a kamarádek a já je dala dohromady. Pokud vás ještě něco zajímá, určitě písněte. :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama