5 věcí, jak mi zdravý styl změnil život

14. září 2018 v 8:08 | Vali |  Zdravý životní styl
Už je to rok, co se zajímám o zdravý životní styl-lépe jím a snažím se pravidelně cvičit.
A určitě mi ho v mnoha věcech změnil-někdy k lepšímu, někdy k horšímu.

Lepší výsledky v tělocviku

Upřímně, nikdy jsem neměla ve sportech talent. Jsem vysoká, to jo, ale volejbalový míč mě minul i tak. Jakmile jsem ale začala pravidelně cvičit (a ze začátku se mé cvičení skládalo z 20 sedů-lehů a 2 minuty skákání přes švihadlo), začala jsem se lepšit a někdy dokonce ten míč odpinkla. A pak se třeba stalo, že jsem byla třetí nejlepší v běhu (když se tohle dozvěděla moje mamka, nevěřila svým uším). Měla jsem z toho obrovskou radost.

Čas

Jak jste asi pochopili, pořád chodím do školy- a k tomu patří učení. Takže byla to někdy fuška, když jsem otrávená přišla ze školy, čekalo mě fitko a zítřejší test z matiky…

Vzhled

Nevím jestli to je tím, ale zlepšily se mi nehty. Předtím byly dost lámavé a celkově nepěkné. Dnes se nelámou, jsou hezky dlouhé a to na to nic nepoužívám. Zlepšila se mi také rozhodně pleť. Předtím u mě na čele rostly velké nechutné "uhry". Dnes mám jenom malinké pupínky, které uvidíte, jen když se na ně zaměříte. Obecně často slýchávám od fitness trenérů, že cvičení a zdravá strava zlepšuje pleť. O tom, že jsem zhubla pár kil ani nemluvně.

Lidé s podobnými zájmy

Když začnete chodit do fitka, určitě se seznámíte s novými lidmi. A časem si budete vyměňovat zdravé recepty, tipy na cviky… Asi víte, že kamarádit se s člověkem, který má stejné koníčky jako vy, je moc fajn.

Vnitřní pocit štěstí


A teď upřímně-když si dáte jeden den na svačinu čokoládu a druhý den třeba musli s bílým jogurtem, kdy budete mít lepší pocit? A časem budete sami překvapeni, kolik zdravých jídel, před kterými jste předtím ohrnovali nos, dobře chutnají! S cvičením je to to samé-sice se vám nejdřív nechce, ale poté máte super pocit, že jste něco pro sebe udělali… A když to má i výsledky… A časem jsem přišla na to, že mě to cvičení i baví!
V dnešní době (jak asi z Instagramu víte), je zdravý životní styl populární. Některé holky ale bohužel často zachází do extrému, což už ale rozhodně není zdravé. Platí pravidlo-všeho s mírou! A to, že budete nadávat do krav, když jste si na oslavě kamarádky dali dort, taky není dobře. Proto vás uklidním-po delší době, kdy budete dodržovat zdravý životní styl vznikne pro vás takový bonus-můžete si dát menší pauzu a přitom nepřiberete. Se svým zdravím si zkrátka nesmíme moc zahrávat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama